true
true

Prezenty, których nikt nie chce dostać

Wyobraź sobie, że mamy Święta Bożego Narodzenia. Kto z nas nie czekał na nie z tęsknotą? Nie tylko dlatego, że nasze brzuchy wypełnią się pysznymi smakołykami, ale również dlatego, że każdy z nas otrzyma świąteczny prezent. Jak nie popełnić świątecznego faux pas i nie obdarować bliskich nietrafionym prezentem? Zobacz czego radzimy Ci unikać.

1. Z cieniem czy bez cieni?

Myślisz sobie, że osoba, której chcesz podarować prezent jest fanką makijażu. A skoro to prezent dla entuzjastki kosmetyków, to podarujesz jej cienie do powiek. Jakie kolory będą uniwersalne? Biały i czarny? O nie, nie rób tego. Jeżeli już bardzo chcesz podarować cienie, wybierz paletę kolorów. Biały, czarny i błękit pruski to nie najlepsze wybory.

2. Nie próbuj odchudzać!

Coś ostatnio przytyło się Twojej cioci? Myślisz sobie, potrzeba jej trochę wsparcia. Pomogę jej, a Twoje nogi wędrują do najbliższej księgarni. Stajesz przed półką z książkami i zastanawiasz się czy lepsza będzie: “100 sposobów na skuteczne odchudzanie” czy “Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?”. Odpuść, chyba, że chcesz, by Twoja ciocia już nigdy się do Ciebie nie odezwała.

3. Oglądać czy nie oglądać? Oto jest pytanie...

Myślisz sobie, co będę przepłacał/przepłacała, aby kupić filmy DVD w Empiku. Wpadasz na genialny pomysł i wygrzebujesz z szafek stare filmy, które są dodatkami do gazet. “Koniec niewinności” dla wujka, “12 małp” dla mamy, a może “Wyznania gejszy” dla dziadka? Hmm. Jakby to powiedzieć… To bardzo zły pomysł. Nawet jeżeli dojrzalsi członkowie twojej rodziny nie korzystają z Netflixa czy HBO Go, to podarowanie darmowych filmów z gazet, to pójście na zbyt wielką łatwiznę.

4. Słodycz w pełni...czy na pewno?

Jesteś oryginalny, więc twoje prezenty też muszą być oryginalne? Jak zostać niezapomnianym Świętym Mikołajem tych Świąt? Podaruję chomika. Pomyśl, że jeżeli ktoś nie wyraził nigdy chęci jego posiadania, to oprócz sympatycznego zwierzątka, fundujesz jemu/jej czyszczenie klatki, szukanie go po domu, kiedy ucieknie i dbanie o to, by zawsze był najedzony. Prezenty z bonusem, który nosi nazwę: “dodatkowe obowiązki”, nie są nigdy mile widziane.

5. Objętość, nie zawsze w cenie.

Coś ostatnio temu wujkowi Staszkowi ubywa włosów i to w zastraszającym tempie. Jak temu zaradzić? Podaruję mu szampon przeciw wypadaniu włosów. Nawet jeżeli twoje drugie imię to: “Śmieszek”, to tym razem swoje poczucie humoru zastopuj na poziomie myśli. Wujek Staszek, jak i każdy inny Pan, który ma problem z łysieniem, nie będzie optymistycznie patrzył na tego typu prezent. Czy ty chciałbyś, by każdy zwracał uwagę na twoje drobne niedoskonałości przy świątecznym stole, bo my nie!

Jeżeli macie jeszcze jakieś inne pomysły na nietrafione prezenty, dajcie znać w komentarzach na naszym facebookowym profilu.

#prezenty