true
true

Luck - aplikacja na mikołajki w roku 2019

Co zrobiliśmy w roku 2019, by organizacja mikołajek przebiegała jeszcze łatwiej dzięki aplikacji Luck? Dowiecie się z tego artykułu dlaczego w ogóle za to się zabieramy? I jak sądzimy ile zostanie zorganizowanych losowań w mikołajki, a ile w dniu Bożego Narodzenia.

Część z osób, która śledziła rozwój aplikacji w zeszłym roku może się zastanawiać, co nas dalej motywuje, by wciąż pracować nad tym projektem? Czy dostrzegamy jakieś korzyści finansowe? Mamy jakiś koncept na model biznesowy? A może jakiegoś wychowawcę pracującego w szkole, gdzie organizacja co roku mikołajek klasowych, przyprawia o prawdziwy zawrót głowy i poprosił nas o dalszą pracę nad tą aplikacją?

Nie, nic z tych rzeczy, o których napisano powyżej, a już na pewno nie realizujemy tego projektu ze względu na zdesperowanego wychowawcę. Chociaż jedno z nas ma takie wspomnienia ze swoich klasowych mikołajek.

Przy pracy nad projektem w ogóle nie zawracamy sobie głowy sprawami finansowymi. Czerpiemy inne nie finansowe korzyści związane z projektem, jak chociażby możliwość przekucia posiadanej wiedzy w realne doświadczenie. Luck sprawia bowiem prawdziwe problemy, jak każda inna aplikacja, która ma swoich użytkowników. Wraz z rozwojem aplikacji spotykają nas wciąż to inne wyzwania.

To nie jest projekt na wielką skalę. Główny problem, który rozwiązuje jest prosty, a jego występowanie jest sezonowe. Niektórzy powiedzą, że dużo brakuje tutaj do realnego doświadczenia. Oczywiście jest to po części prawda. My jednak nie traktujemy projektu jako źródło utrzymania i nie poświęcamy mu całej naszej uwagi w ciągu roku.

Projekt symuluje jednak bardzo dobrze prawdziwe realia i daje przestrzeń, dzięki której możemy czerpać doświadczenie z wielu różnych obszarów poza swoimi wąskimi specjalizacjami, którymi zajmujemy się na co dzień.

Ten rok, to okres przede wszystkim badań dla naszego zespołu. Szukaliśmy odpowiedzi na takie pytania:

  • Jak usprawnić organizacje wydarzeń mikołajkowych dzięki aplikacji?
  • Jak być lepiej widoczną aplikacją w wyszukiwarce google?
  • Co innowacyjnego można wprowadzić obok aplikacji na mikołaki?

Jak usprawnić organizacje wydarzeń mikołajkowych dzięki aplikacji?

Mieliśmy kilka sesji burzy mózgów dotyczącej usprawnienia procesu organizacji wydarzeń mikołajkowych. Każdą z sesji próbowaliśmy prototypować z naszymi znajomymi i pytać o informację zwrotną.

Wypracowaliśmy trzy realne nowe ścieżki tworzenia wydarzeń oraz jeden pomysł usprawniający wysyłanie linków w aktualnej aplikacji.

Jedną z nowych ścieżek byłoby tworzenie jednego pokoju z uczestnikami do losowania, gdzie każdy z wchodzących uczestników musiałby wybrać siebie. Plusem rozwiązania jest jeden unikalny link dla organizatora, który ułatwiłby jego rozsyłanie. Minusem takiego rozwiązania jest natomiast ryzyko podejrzenia losów innego uczestnika.

Drugą ze ścieżek byłoby tworzenie wydarzeń z bazy mailngowej, to rozwiązanie na pewno ułatwiłoby organizację wydarzeń w dużych korporacjach.

Trzeci pomysł to tworzenie wydarzeń bezpośrednio z aplikacji messenger jako aplikacja insta na facebooku. Tworzenie i rozsyłanie wydarzeń przebiegałoby naprawdę szybko i łatwo, bo wymagałoby tylko rozpoczęcia wydarzenia w danej grupie znajomych na facebooku.

Natomiast pomysłem na usprawnienie aktualnej ścieżki rozsyłania zaproszeń przez organizatora jest wprowadzenie przycisku udostępnij przez inne platformy, jak messenger, mail czy sms. Ten pomysł został przez nas uznany za najlepszy biorąc pod uwagę ilość pracy jaką musimy włożyć we wdrożenie funkjconalności w stosunku do płynących z niej korzyści.

Jak być lepiej widoczną aplikacją w wyszukiwarce google?

Chcąc trafić do jak największego grona osób, które chciałyby skorzystać z naszej aplikacji szukaliśmy narzędzi, które pomogłyby nam być lepiej widocznymi w google. Jednym z wdrożonych rozwiązań jest blog, zintegrowany z prostym narzędziem do wrzucania postów.

Co innowacyjnego może wprowadzić obok aplikacji na mikołaki?

Mamy nieskończenie wiele pomysłów i obszarów, które chcielibyśmy zbadać, gdybyśmy dysponowali nieograniczonym na to czasem. W tym roku postawiliśmy na bota! Chcemy z Waszą pomocą przetestować koncepcję i zebrać od Was informację zwrotną dotyczącą tej idei. Będziemy także niezmiernie wdzięczni za Wasze sugestie i pomysły dotyczące jego dalszego rozwoju.

W tym roku zauważycie na pewno odświeżoną główną stronę oraz artykuły na stronie Luck’a. Przedstawimy Wam także koncepcję chatbota. Chociaż samych usprawnień i dodatkowych funkjconalności od strony użytkownika nie zobaczycie za wiele, to dla nas ten rok był i jest wciąż pełen nowych doświadczeń i zdobywania wiedzy, podobnie jak roku temu, gdy startowaliśmy z projektem.

Jeśli jesteś ciekaw, jak nam poszło w zeszłym roku, to możesz zajrzeć do poprzedniego artykułu, gdzie napisaliśmy w liczbach nasze osiągnięcia.

Jaką szacujemy liczbę losowań w mikołajki, a ile w dniu Bożego Narodzenia?

Jesteśmy przekonani, że większa ilość użycia aplikacji będzie motywowana jednak mikołajkami klasowymi niż Bożym Narodzeniem. Wynika, to z tego, że większa część naszych odbiorócw to uczniowe szkół bądź pracownicy firm, w których organizuję się firmowe mikołajki. Zauważamy jednak delikatny trend, w którym co raz częściej rodziny i znajomi przekonują się do organizowania takich mikołajków w trakcie Bożego Narodzenia, zamiast spontanicznego kupowania prezentów każdy każdemu.

#aplikacja