true
true

Co się działo w 2020 w aplikacji Luck?

W roku 2020 nie pracowaliśmy nad aplikacją z taką intensywnością przed mikołajkami, jak w poprzednich dwóch latach. Mimo wszystko nie porzuciliśmy projektu kompletnie w nie pamięć. Przedstawiamy statystyki i zmiany wdrożone w aplikacji Luck za rok 2020.

Co nowego?

Możemy się pochwalić dwiema głównymi aktualizacjami:

  • Odświeżyliśmy główną stronę, by nowi organizatorzy w łatwy sposób mogli zrozumieć, jak działa aplikacja. Zmiany polegają na dodaniu instrukcji wraz z ilustracjami.
  • Przenieśliśmy aplikacje z serwera umieszczonego we Francji do Polski, by mogła się wczytywać jeszcze szybciej dla użytkowników z naszego kraju.

Statystyki

W tym roku wyjątkowo możemy się pochwalić przewrotnie bardziej statystykami niż ilością zmian wdrożonych do aplikacji. Liczby za rok 2020 bardzo nas pozytywnie zaskoczyły. Tym bardziej że sami nie podejmowaliśmy się żadnych działań marketingowych na naszym serwisie czy portalach społecznościowych. Według Google Analytics mieliśmy ~9 000 unikalnych wejść na stronę, czyli sześciokrotnie więcej użytkowników niż za rok 2019. Zostało utworzonych ~500 unikalnych wydarzeń (5x więcej).

Możemy w tym roku także wyjątkowo pierwszy raz pochwalić się statystykami związanymi z wejściami na stronę z wyszukiwarki Google. ~150 użytkowników dowiedziało się o naszej aplikacji po wyszukaniu takich fraz, jak 'aplikacja do losowania na mikołajki' czy 'program do losowania na Mikołajki'.

Powyższe liczby to owoc pracy za rok poprzedni, gdzie skupialiśmy się na szybkości strony, optymalizacji pod względem SEO oraz dodanych treści na naszym blogu. Chcemy wierzyć, że tendencja wzrostowa się utrzyma i że w roku 2021 ułatwimy organizacje mikołajków czy prezentów pod Boże Narodzenie jeszcze większej ilości osób.

Jeśli jesteś ciekaw, jakie dokładnie podjęliśmy działania w poprzednim roku to możesz zajrzeć do tego artykułu.

Co dalej?

Aplikacja nadal będzie utrzymywana i dostępna. W następnym roku zaczniemy promować wyjątkowe ręcznie robione projekty. Sugestie produktowe będą się pojawiać między innymi użytkownikom po wylosowaniu uczestnika ze swojego wydarzenia.

Chcemy promować rękodzieło artystyczne i pomagać jego twórcom rozwijać skrzydła, a naszym użytkownikom polecić unikatowe prezenty.

Zapraszamy do współpracy kreatywnych twórców, którzy kochają to co robią i chcą się tym dzielić z innymi. Wszystko, co ręcznie robione z serca i z przywiązywaniem uwagi do jakości, jest tutaj mile widziane.

#aplikacja