true
true

Podsumowanie aplikacji "mikołajkowej" Luck w 2018 roku

Jak mikołajki nas połączyły i jaki związek ma ta historia z aplikacją Luck? Podsumowujemy rok 2018. Kim jesteśmy. skąd się wziął pomysł i co dalej nas motywuje do dalszej pracy na rozwojem aplikacji na mikołajki klasowe.

Mikołajki nas połączyły! Stworzyliśmy aplikacje.

Wprawdzie znaliśmy się dużo wcześniej, ale to co jeszcze bardziej zacieśniło tę znajomość, to zamiłowanie do nowych technologii. Połączyliśmy nasze umiejętności: tworzenia oprogramowania, prototypowania interfejsu użytkownika, marketingu.

Chcieliśmy wdrożyć wspólnie aplikacje, która rozwiązuje realny problem i będzie miała swoich użytkowników. Miała być na tyle mało skomplikowana, byśmy mieli czas na jej tworzenie w wolnych chwilach, ale jak się później okazało rzeczywistość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Pomysł przyszedł zaskakująco szybko. Od dawna bowiem rozmawialiśmy już o tym, jak byłoby super mieć aplikację na Mikołajki, która rozwiązałaby problem losowań przy użyciu karteczek np:. w przypadku braku jednej osoby.

Okazało się, że stworzenie takiej aplikacji jest czasochłonne, a za przepracowane godziny nikt nam nie zapłaci. To nas nie zniechęciło, ponieważ nasze motywacje były inne.

Projekt wydawał nam się świetnym sposobem na zdobycie kompleksowego doświadczenia we wdrażaniu aplikacji. Dotykał bowiem powiązanych ze sobą obszarów, począwszy od problemów natury technicznej, interfejsu użytkownika czy marketingu. Autorska aplikacja wydawała nam się doskonałym dodatkiem do naszego dotychczasowego portfolio, a jednocześnie poszerzała nasze doświadczenia zawodowe. Poza tym wspólna praca miała nauczyć nas współpracy.

Podsumowanie naszych działań w liczbach.

Tydzień przed Mikołajkami wdrożyliśmy w pełni działającą aplikację. Skorzystało z niej około 600 osób. Zdobyliśmy 500 polubień na fanpage. Stworzyliśmy 18 postów na fb z zasięgiem 27376 i 5014 aktywności.

Praca nad aplikacją przyniosła korzyści nie tylko samym użytkownikom, ale również nam samym. Poszerzyliśmy naszą wiedzę z różnych obszarów. Stanęliśmy przed wyzwaniami, które nauczyły nas żonglować priorytetami w takcie pracy.

Jakie plany i pomysły na dalszy rozwój apliakcji na mikołajki?

Wraz z powstającą aplikacją, zrodziły się nowe pomysły. Dużą wartość dodaną stanowiły sugestie naszych użytkowników jak chociażby:. wprowadzenie mechanizmu dynamicznego losowania, które pozwoliłoby reagować na zdarzenia, gdy ktoś wypiszę się z wydarzenia, czy nowego sposobu wysyłania wiadomości do osoby, która nas wylosuje.

Chcemy w tym roku wrócić do projektu i dotrzeć do jeszcze większej liczby użytkowników. W planach mamy usprawnienie pozycjonowania naszej strony, udoskonalenie interfejsu użytkownika, ułatwienie organizacji wydarzenia przez organizatora. Poza tym chcemy zagłębić się w tematy chatbotów i sztucznej inteligencji w ramach naszej aplikacji Luck. Pomysłów i planów jest naprawdę wiele! Zobaczymy czy dojdzie do ich realizacji.

#aplikacja